Liposuction Nedir?

Liposuction, kilo problemi olan hastalarda, bölgesel olarak zayıflama yöntemleriyle giderilemeyen yağlanmaya sahip kişilerde, yağ dokusunun alınması ve vücuda daha düzgün bir şekil kazandırılması uygulamasıdır. Uygulama özel bir vakum ya da özel enjektörler yardımıyla, vücuttan yağların atılmasıdır.

Liposuction Kimler Yaptırabilir?

Liposuctionda da diğer cerrahi işlemlerde olduğu gibi öncelikle bir uzman hekim muayenesi önemlidir. Direkt bir zayıflama yöntemi olmayan uygulamada, bölgesel olarak incelme yapılarak vücut hatlarının düzeltilmesi sağlanır.

Liposuction, herhangi bir sağlık problemi olmayan, hamileliği olmayan her bireye yapılabilecek bir işlemdir. Kalp, tansiyon, diyabet gibi rahatsızlıkları olan hastalarda ise uygulamadan önce mutlaka gerekli tetkikler yapılmalı ve riskli bir durum olması durumunda gerekli önlemler alınmalıdır.

Liposuction Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Ameliyat, lokal anestezi ya da damar yolu ile uyutma ile hastane koşullarında ameliyathane ortamında gerçekleştirilir. İncelmenin yapılacağı yere göre vakum işlemi ortalama 1- 4 saat aralığında sürer. Yağlanma olan bölgede, özel bir sıvı enjekte edilerek şişirilir ve bu bölgenin yakınına birkaç tane kesi atılır. Bu kesilerden özel vakum cihazına bağlı metal borular yerleştirilir ve vakumla yağ itme işlemleri başlar. Bu işlem vücutta düzgün bir cilt yüzeyi oluşuncaya kadar devam eder.

Liposuction Ameliyatı Sonrası Süreç Nasıldır?

Ameliyat sonrası hastanın genellikle ağrı ve acı hissi oldukça azdır ve ağrı kesici ilaç desteğiyle bu ağrıların önüne geçilir. Vakum uygulanan bölgeye uygun korse giyilmesi önerilir ve korse giyme süresinin 5-6 hafta kadar düzenli olması önemlidir. Bunun dışında vakum uygulanmış alanlarda morluk, yanma hissi, şişlik görülebilir ancak bunlar birkaç hafta içinde azalır ortalama 4-6 ay arası da ameliyatta oluşan yara izleri kaybolmaya başlar. Hasta 1ile 3 hafta arası genel durumunda herhangi bir şey yoksa iş hayatına geri dönebilir.

Teşhis ve tedavisi gerçekleştirilen işlemler;

DOKTORLARIMIZ

Profesyonel kadromuz ile konusunda yanınızdayız

Uzmanlarımıza Sorun

Danışma Hattı
0 232 832 99 00
Randevu Talep Formu
WhatsApp Ara Sizi Arayalım
Biz Sizi Arayalım