BİLGİ VE RANDEVU FORMU

Bilgi ve randevu için formu doldurun, biz sizi arayalım.

Kadın Hastalıkları ve Doğum - Doktorlarımız

OP. DR. CAVİT METE TARCAN

KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM

OP. DR. NURDAN YILDIZ

KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM

OP. DR. FÜGEN ERDEM ÜNSAL

KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM

OP. DR. GONCA AKSOY ÖZMEN

KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM

OP. DR. ÖZLEM ÖZBİLEN

KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM

OP. DR. HATİCE ERMİN

KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM

OP. DR. GÖKHAN ÖNAL

KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM

Kadın Hastalıkları ve Doğum

Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümünde; kadın hastalıkları, hamilelik, doğum öncesi ve doğumla ilgili alanlarda hizmet verilmektedir.

Pap-smear : Rahim ağzı (serviks) kanser taramasında kullanılan bu yöntem bugün tüm dünyada rahim ağzı kanserinin erken tanısına olanak sağlayarak rahim ağzı kanseri daha oluşmadan, "kanser öncülü" lezyonların tespitini mümkün kılmaktadır.

Kolposkopi : Kolposkopik inceleme rahim ağzının, mikroskop benzeri optik bir cihazla büyütülerek detaylı olarak incelenmesine ve direkt görüş altında şüpheli lezyonlardan biyopsi alınmasına olanak sağlayan bir tetkiktir. Ayrıca bu yöntemde sisteme adapte edilen ek cihazlar ile lezyonun direkt görüş altında tedavisi de mümkün olmaktadır.

İnfertilite Tetkik ve Tedavisi : İnfertilite; bir çiftin korunmasız düzenli ilişkiye rağmen en az 1 yıl süre içerisinde çocuk sahibi olamaması olarak tanımlanmaktadır.

Bu çiftler kliniğimizde ayrıntılı olarak değerlendirilmekte yapılan tahliller sonucunda çift, uygun olan bir üremeye yardımcı tedavi programına alınmaktadır.İnfertil çiftlere yönelik yapılan temel tetkikler ve infertilite tedavisine yönelik uygulamalarımız aşağıda sıralanmıştır.

• Hormon testleri 
• Spermiyogram
• Histeroskopi

Zamanlanmış ilişki : Gebelik olasılığını arttıran bu yöntemde kadının yumurta gelişimi takip edilerek yumurtlamanın olduğu dönemde eşlerin ilişkiye girmesi sağlanır.

Intrauterin inseminasyon : Aşılama= IUI; işlemden geçirilmiş ve seçilmiş hastanın eşine ait spermlerin yumurtlama döneminde direkt rahim içerisine verilmesi.

Tüp Bebek : Jinekolojik Ultrasonografi: Görüntüleme yöntemlerinden biri olan ultrasonografik inceleme, modern jinekolojide muayenenin ayrılmaz bir parçası ve tamamlayıcısı haline gelmiştir. Bu inceleme ile kadın üreme sisteminin tüm hastalıkları (myoma uteri, yumurtalık-tüp kistleri/kitleleri, diğer patolojiler) hakkında ileri düzeyde yorum yapma olanağı bulunmaktadır. Renkli doppler ultrasonografisi ise, özellikle yumurta ve tüplere ait (adneksial) olan hastalıklarda tanı duyarlılığını artıran bir yöntem olarak rutin pratiğimizde kullanım alanı bulmaktadır.

Histeroskopi : Işık kaynağı ve optik bir sistemle rahim içerisinin direkt olarak gözlenmesidir. Rahim iç bölgesinden köken alan patolojilerin (submukoz myom, endometrial polip, rahim içi perde-bölme ve yapışıklıklar v.s.) tanı ve tedavisinde altın standart olan bir yaklaşımdır. Yine infertil hasta grubunda da bazı durumlarda histereskopik inceleme uterus kavitesinin (rahim içi boşluğun) değerlendirilmesi için gerekebilmektedir.

Laparoskopi : Karın içerisinin ışık kaynaklı optik bir sistem ile direkt olarak özlenmesidir. Günümüzde laparoskopi ile jinekolojinin ne neredeyse tüm ameliyatları gerçekleştirilebilmektedir. Laparoskopi özellikle yumurtalık ve tüplere ait patolojilerin (kist,kitle) kesin tanısında ve tedavisinde standartlaşmış bir yaklaşımdır.

Laparoskopinin açık ameliyatlara göre; daha az karın içi yapışıklık (özellikle infertil hasta grubunda önemli), daha iyi karın içi görüş sağlaması, ameliyat sonrası hastanede kalış süresinin kısalması ve daha hızlı bir postoperatif derlenme dönemi gibi avantajları bulunmaktadır.

Devamını Oku.. Daha az yazı..

Üreme Sağlığı

Kısırlık Tanı Kliniğimizde kısırlık teşhisine yönelik yapılan incelemeler Histerosalpingografi ( Kanalların İlaçlı Görüntülenmesi ) Rahim ve kanalların vajinal yoldan ilaç veril...

Devamı

Ameliyathane

Laparoskopik Ameliyatlar Kliniğimizde Laparoskopik ameliyatlar öncelikli olarak tercih edilmektedir. Genel olarak tecrübeli ekipler tarafından yapıldığında jinekolojik ameliyatların %95’i laparoskopik olarak yap...

Devamı

Laparoskopik Operasyonlar

Kanser Dahil tüm operasyonlarımız laparoskopik(kapalı) yöntemle yapılmaktadır. Laparoskopik Operasyonlar Laparoskopinin Anlamı İlk başladığı yıllarda sadece kadın hastalıklarında teşhis amacı ile kullanılan lapa...

Devamı

Laparoskopik Rahim Alma

Laparoskopik Rahim Alma “Laparoskopik histerektomi” terimi, laparoskopun histerektomiye yardımcı olarak kullanıldığı birçok farklı operasyon tipini içerir. Histerektomi (rahim alınma) ameliyatı ül...

Devamı

Kadın Sağlığı

Yıllık Rutin Kontrol Hasta olmadan doktora gitmek özellikle kadın sağlığı açısından oldukça önemlidir. Kadın hastalıklarının bir kısmı hastalık ileri aşamaya gelmeden şikayet vermez. Rahim ağzı kanseri, ...

Devamı

Gebelik Takibi

Gebelik Öncesi Kontrol Gebelik öncesi kontrol, sağlıklı bir gebelik süreci için yapılması gereken ilk adımdır. Kliniğimizde gebelik öncesi başvuran anne adaylarına şu test ve incelemeler uygulanmaktad...

Devamı

Jinekoloji

Anormal Uterin Kanamalar ve Adet Düzensizliklerinin Tedavisi Kadınlarda normal adet düzeni dışındaki kanamalar anormal uterin kanama olarak adlandırılır. Sağlıklı bir bayanda adet kanamaları 28 günde bir gelir. 3...

Devamı
×