BİLGİ VE RANDEVU FORMU

Bilgi ve randevu için formu doldurun, biz sizi arayalım.

Üroloji - Doktorlarımız

ÜROLOJİ

OP. DR. ZAFER AKAR

ÜROLOJİ

Üroloji

Üroloji bölümümüz, kadın ve erkeklerdeki üriner sistem (böbrekler, idrar kesesi ve üreter kanali ) ve erkeklerdeki üreme sistemi hastalıkları ile ilgili tüm tedaviler yapılmaktadır.

Hastanemizde Yapılan Ürolojik Tedaviler

 • RIRS (Lazerle Yapılan Endoskopik Taş Tedavisi)
 • PCNL (1 Cm Lik Tek Bir Kesiden Yapılan Büyük Böbrek Taşı Ameliyatı)
 • MİNİ PCNL (2 Mm Lik Delikten Yapılan Böbrek Taşı Tedavileri)
 • Laparoskopik Böbrek Ameliyatları
 • Prostat Kanseri Ameliyatları (Açık Radikal Prostatektomi
 • Plazmakinetik Prostat Tedavisi (Iyi Huylu Prostat Büyümesinde)
 • TOT-Mini TOT (Kadınlarda Idrar Kaçırma Tedavisi)
 • AUS (Erkeklerde Idrar Kaçırma Ameliyatı-Artifisyel Sfinkter)
 • ESWT (Sertleşme Sorunu Tedavisinde Şok Dolga Uygulaması)
 • Penis Protezi (Tek Parçalı-Çok Parçalı)
 • Mesane Kanseri Ameliyatları Ve Flexible Ağrısız Sistoskopi
 • Vazektomi (Kansız Bıçaksız Erkek Kısırlaştırma Işlemi)
 • Ultrason Eşliğinde Ağrısız Prostat Biyopsisi
 • Hipospadias Ameliyatı
 • Mikrocerrahi Varikoselektomi
 • Cerrahi Sünnet (Dikişli-Dikişsiz, Lokal Veya Genel Anestezili)

Lazer İle İdrar Yolundan Böbrek Taşı Tedavisi (RIRS)

Hastanın taş olan böbreğine ya da üreterine ıdrar yolundan 2-3 mm kalındığındaki, 67 cm uzunluğundaki bükülebilir kamera ıle girilir. Böbreğe kadar ılerlenip holmium lazer ıle taşlar toz haline getirilir. Hiç bir yer kesilmez ya da delinmez. Hastaya uygun yapılan anestezi sayesinde %100 ağrısız ve güvenilir bir ışlemdir. Hasta aynı gün evine gidebilir. Bu yöntemle böbrekteki her tipteki taş başarı ıle tedavi edilmektedir. Dünyadaki en yeni, en başarılı taş tedavi sistemidir. Hastanemizde en çok yapılan ürolojik tedavidir.

ESWT (Sertleşme Sorunu Tedavisinde Şok Dalga Uygulaması)

Sertleşme Sorunu Tedavisi Mümkün Bir Hastalıktır!

 • Erektil disfonksiyon (sertleşme sorunu) Türkiye'deki her üç erkekten birinde görülebilir.
 • Yaşla birlikte sorunun görülme sıklığı artmaktadır.
 • Birtakım rahatsızlıklar da sertleşme sorununa sebep olabilir.
 • Doğru tedavi için doğru tanı koymak gerekir.
 • Tedavi yöntemleri; ilaçlar, vakum cihazı, Lineer şok dalga tedavisi (LSWT) ve penis protezidir (mutluluk çubuğu).

ESWT yöntemi ile penis üzerindeki 6 noktaya uygulanan ultrasonik akım tedavisi ile ağrısız ,6 seansta çok daha iyi bir cinsel performans ve sertleşme kalitesi sağlanabiliyor.

Odaklanabilir cihaz ile boşa atım yapmadan daha başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Hastanemizdeki üroloji uzmanına danışmak için hemen randevu alın.

Plazma Kinetik Teknoloji ile Prostat Tedavisi

İyi huylu Prostat büyümesinde, idrar kesesinin çıkış kısmını dışarıdan saran prostat dokusunun, normalden fazla büyümesine bağlı yolu sıkıştırması söz konusudur. Kişide idrar akımında yavaşlama, zorlanma, kesikli, sık idrar yapma, idrarı bitirememe şikayetleri başlar. Bu durum tedavi edilmediğinde idrarı tamamen yapamama, sonda takılması, idrar kesesi yapısında bozulma, idrar kaçırma, kanama, mesane taşları ve en sonunda da böbrek yetmezliği oluşur. Tedavi amacıyla kullanılan prostat ilaçları bu sıkışan yolun kaşlarını gevşeterek açmaya yarar. Hastaların bir kısmında bu ilaçlar işe yarar ve hayat boyu kullanılabilir. Ancak işe yaramadığı durumda mutlaka yolu mekanik olarak açmak gerekir.

Tamamı kapalı yöntem olan çok sayıda enerji çeşidi vardır. Biz, yolu açma işleminde lazer ya da plazma kinetik bipolar enerji sistemini kullanıyoruz. Kanamanın neredeyse hiç olmadığı, en çok prostat dokusunun alınabildiği, patalojik inceleme de yapılabilen, idrar kaçırma ve ereksiyon kaybı riski olmayan, kısa ve uzun vadeli sonuçları en iyi yöntemdir. İşlem sırasında kan ile aynı yoğunluğa sahip izotonik tipte sıvı kullanıldığı için kalp akciğer hastalarında da rahatlıkla kullanılabilir. Hastalar 1 gün sonra sondasız olarak evine gidebilmektedir. Bu sistem dünyadaki bütün bilimsel çalışmalarda kendini kanıtlamış, altın standart yöntem olarak kabul edilmektedir.

Sünnet

Çocuklarda en sık uygulanan cerrahi işlem olan sünnet, penis başını örten sünnet derisinin uygun bir uzunlukta cerrahi yöntemlerle kesilerek çıkarılmasıdır. Dünya erkek nüfusunun yaklaşık 1/6’sının sünnetli olduğu bildirilmektedir. Bu kadar sık uygulanan bir cerrahi işlem olmasına karşın sünnetin cerrahi yönüne toplumumuzda maalesef yeterince önem verilmemekte, ritüellik yönü daha ön plana çıkartılmaktadır.

Biz hekimler ise sünneti nasıl daha kolay, ağrısız, düzgün ve sorunsuz yapmamız gerektiğini hep araştırdık. Sonuçta Sünnet işlemi genel olarak bir hastalık yüzünden yapılan bir ameliyat değildir. Minicik sağlıklı bebeklere ya da okul çağındaki çocuklara yapılan bir işlemdir. Mümkün olduğunca onların huzurunu bozmadan yapmamız gerekir. Çocukta ve ailede güven duygusu oluşturarak hem sünnet esnasında güzel anlar yaşayıp, güzel anılar bırakmak hem de aile eve gittikten sonra pipinin görünümü ve çocuğun durumu ile ilgili endişe yaratabilecek konularda yardımcı olmak hedefimiz olmalıdır.

Yine de herşey sünnetin teknik olarak güzel yapılması ile bağlantılıdır. Komplikasyon gelişmezse her şey daha çok yolunda gidecektir. Her çocuğun yaşı, psikolojik durumu, anestezi ihtiyacı ve pipisinin anatomik durumu yani şekli farklı olabilir. Bitik, fimozis, gömülü pipi, kilolu çocuk gibi zorluklar olabilir. Bu nedenle bütün sünnet yöntemlerini çok iyi bilmek ve duruma göre farklı bir çözüm üretmek gerekebilir. İlgili, anlayışlı olmak ve ağrısız, başarılı ve estetik olarak kötü görünmeyen güzel bir sünnet yapmak bu işin püf noktasıdır.

×