Karın Germe Ameliyatı Nedir?

Karın germe ameliyatı, farklı nedenlerle karında fazla yağ birikmesi, deri fazlalığı, sarkma gibi durumlarda uygulanan bir tedavi yöntemidir. Sıklıkla kadınlarda hamilelik sonrası karın bölgesinde sarkmaların estetik cerrahi uygulaması yöntemiyle düzeltilmesi işlemidir. Böylelikle karın bölgesindeki fazla yağlar alınır ve karın bölgesi düzleştirilir.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Olur?

Karın germe ameliyatında uygulanacak teknik için, hekimin yapacağı detaylı muayene sonrası karar verilir. Sezaryen bölgesi olarak adlandırılan alandan çizgi şeklinde kesi yapılarak, göbek deliği bölgesine kadar olan kısımda bulunan sarkan ve çatlamış olan deri alınarak, göbek deliğinin yukarısındaki bölge aşağı doğru gerdirilir ve göbek deliği de uygun alana gelmesi için yeniden oluşturulur. Sarkıklık dışında karın bölgesinde aşırı bir yağlanma var ise, karın yağları da birlikte alınır. Yapılan kesiler estetik dikiş uygulanarak dikilir. Bu sayede aşırı kilo alıp verme ya da hamilelik kaynaklı oluşan sarkma, çatlak görünümü yok edilmiş olur.

Karın Germe Ameliyatı Süresi Ne Kadardır?

Karın germe ameliyatı süresi, hastadan hastaya farklılık göstermektedir. Tam karın germe ameliyatında ameliyat süresi 3-4 saat aralığında değişiklik göstermektedir. Gevşekliğin, sarkma ve çatlağın daha az olduğu mini karın germe ameliyatlarında ise, operasyon süresi 1-1,5 saat arasında değişmektedir. Ameliyat genel anestezi altında yapılacak olup, ameliyata uygun teknik donanıma sahip bir hastane ortamında yapılması uygun olacaktır.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası Süreç Nasıldır?

Karın germe ameliyatı sonrası, hastalar genellikle 1-2 gün hastanede kaldıktan sonra taburcu edilir. Ameliyat sonrası hastaların 1 ay süreyle düzenli olarak korse giymeleri, ameliyat sonrası karın bölgesinin istenilen forma girmesi için önemlidir. Ameliyat sonrası dikişler nedeniyle ağrı hissedilebilir, doktorunuzun verdiği ağrı kesiciler düzenli kullanılmalıdır.          Ameliyattan sonra 1 hafta boyunca dikişler tam olarak iyileşmediği için, hapşırma, öksürme gibi durumlar dikişlere zarar verebileceği ve acı hissi yaratacağı için olabildiğince bu hareketlerden kaçınmak gerekecektir. İş hayatına ortalama 10 gün sonrası dönülebilir. Mini karın germe işlemlerinde ise bu süreler daha da kısalıp ortalama 3-4 gün içinde gündelik hayata dönülebilir.

Teşhis ve tedavisi gerçekleştirilen işlemler;

DOKTORLARIMIZ

Profesyonel kadromuz ile konusunda yanınızdayız

Uzmanlarımıza Sorun

Danışma Hattı
0 232 832 99 00
Randevu Talep Formu
WhatsApp Ara Sizi Arayalım
Biz Sizi Arayalım