BİLGİ VE RANDEVU FORMU

Bilgi ve randevu için formu doldurun, biz sizi arayalım.

Rinoplasti (Burun Estetiği)

Burun dış şeklindeki deformiteler sıklıkla burun içersindeki kemik ve kıkırdaklardaki eğikliklerle birlikte görülür. Bu eğiklikler kişinin burundan sağlıklı nefes almasını engeller. Bu nedenle hastalarımızın çok büyük bir kısmı bizlere burun tıkanıklığı şikayeti ile gelirler. Burun iç kısmındaki eğiklikler düzeltilirken hastalarımızın talebi doğrultusunda aynı seansta burun şeklindeki deformiteler de ortadan kaldırılabilir. Bunun yanında burun dış görünüşünü bozan kemik çatıdaki eğiklikler ve burun ucu düşüklüğü gibi nedenler burundan sağlıklı nefes almayı etkileyeceğinden, bazı hastalarda sağlıklı nefes almayı sağlayabilmek için hem iç hem de dış yapıların birlikte düzeltilmesi zorunludur. Bu nedenle burun estetik ameliyatı aynı zamanda fonksiyonel bir ameliyattır.

Ameliyatlar genel anestezi ile yapılmakta ve hasta ameliyat esnasında hiç ağrı duymamaktadır. Ameliyat süresi ortalama 1,5-2 saattir. Burun kemikleri eskiden olduğu gibi kırılarak değil, Piezo denilen alet yardımıyla ultrasonik ses dalgalarıyla şekillendirilir. Bu nedenle ameliyat sonrasındaki ağrı ve göz çevresi morluk, şişlik gibi şikayetler eskisine oranla oldukça azdır, kişinin cilt hassasiyetine göre ortaya çıksa bile on gün içerisinde tamamen ortadan kaybolur.

Ameliyat sonrası bir kaç gün basit bir ağrı kesici ve ödem azaltıcı ilaç kullanmak yeterlidir. Ameliyattan sonra burun içerisine tampon konulmamaktadır. Bunun yerine ince silikon yapraklar konulmaktadır ve bunlar varken burnunuzdan nefes alabilmeniz mümkün olmaktadır. Iki-üç gün sonra bu silikonlar alınır. Burun dış kısmına termal kalıp konulmaktadır. Bu kalıp 7-10 gün sonra alınmaktadır. 10. günden sonra kişi tamamen normal hayatına dönebilir. Hastaların üç ay gözlük takmaması ve güneş koruyucu krem sürmeleri önerilir.

Burun şeklinin son haline gelmesi süresi yaklaşık 1 yıldır. Ancak genellikle 2. aydan sonra kişi sağlıklı nefes alabilen eskisine göre daha iyi görünen bir burna sahip olur.

×
Sizi Arayalım!